logo
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.
+387648592568
info@elatedthemes.com
Eighth Avenue 487, New York
Search
 

O nas

Stadnina

Stadnina Koni RAJD jest częścią Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, a także Ośrodkiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej afiliowanym przez PTTK. Stadnina znajduje się w Jaworkach – zaledwie 6 kilometrów od Szczawnicy. To niezwykle malowniczy rejon, w bliskim sąsiedztwie czterech rezerwatów przyrody – Homole, Biała Woda, Wysokie Skałki i Zasalskie-Bodnarówka. Przez rezerwaty, bądź w ich pobliżu, wiodą znakowane szlaki turystyczne, piesze, rowerowe oraz konne, idealne na przejażdżki.

Goście Stadniny mogą skorzystać z bogatej oferty szkoleniowej i rekreacyjnej. W Stadninie prowadzona jest, pod bacznym okiem profesjonalnych instruktorów, nauka jazdy od podstaw, a także zajęcia doskonalenia umiejętności jeździeckich na ujeżdżalni. Piękno otaczającego stadninę rezerwatu przyrody można podziwiać o każdej porze roku.

Dla grup oraz dla indywidualnych klientów organizowane są: rajdy, przejażdżki konne i spacery, a zimą – kuligi z pochodniami. W stadninie odbywają się również spotkania integracyjne oraz imprezy okolicznościowe. Stadnina Rajd to również centrum hipoterapii, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą korzystać z rehabilitacji psycho-ruchowej.

Historia

W miejscu gdzie obecnie znajduje się Stadnina Koni „Rajd”, znajdowała się stacja doświadczalna Sekcji Gospodarki Górskiej Instytutu Melioracji i Użytków Zielonych, powstała w 1952 roku jako punkt badawczy pastwisk górskich PAN. Prowadzono tu badania dotyczące użytkowania łąk górskich oraz dokonywano obserwacji hydrologicznych w górnym biegu Grajcarka. Następnie miejsce to było wykorzystywane do hodowli owiec.

W 2008 roku teren, wraz ze znajdującymi się na nim budynkami, został zakupiony przez Rodzinę Mańkowskich, która zakłada Stadninę Koni „Rajd”. Od tego czasu cały obszar stadniny uległ kompleksowej rewitalizacji. W ramach podjętych prac, między innymi, wyremontowano stajnię, przygotowano profesjonalną ujeżdżalnię a także zbudowano całoroczną wiatę z kominkiem i biesiadnymi ławami. Dzisiaj Stadnina Koni „Rajd” wzbogaca i urozmaica ofertę Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.